Her er mandatresultatene ved valget

Her er mandatresultatene ved valget

FrP på valgstand får æren idag, når vi presenterer mandatene i kommunestyret, varaer og øvrige med personstemmer.
Politikk
Publisert : 12.09.2019 08:52

Her er partienes innvalgte representanter:
(I parentes antall kumuleringer + slengere fra andre lister = Totalt listestemmer inkl. forhåndskumulering)

SP - 7 representanter:
I kommunestyret:
1. Bjørn Sverre Sæberg Birkeland (147 + 14 = 379,5)
2. Wenke Haaven (53+9 = 280,5)
3. Annbjørn Lurås (115 + 15 = 130)
4. Tor Dale Svendsen (90 + 12 = 102)
5. Barbro Stordalen (42 + 9 = 51)
6. Svein Halvorsson Bakka (47 + 3 = 50)
7. Stian Lauluten ( 45 + 4 = 49)
Varaer til kommunestyret:
8. Torill Sønstebø (39 + 1 = 40)
9. Åsne Irene Fossheim (33 +6 = 39)
10. Helene Hansen Bakka (34 + 1 = 35)
11. Ragnar Gunleiksrud (28 +2 = 30)
12. Ingvild Jeanette Eggerud (24 + 1 = 25)
13. Karin Nørstebø Meland (18 + 0 = 18)
14. Marit Lien Haugen (16 + 0 = 16)
15. Ronny Eiksund Sterten (11 + 1 = 12)
16. Bjørn Hallvard Sauro (10 + 1 = 11)
17. Jan Edward Larsen (8 + 1 = 9)
Øvrige:
18. Olav Myrehaug (7 + 2 = 9)
19. Bjørgulf Garden (7 + 1 = 8)
20. Finn Øystein Heisholt (7 + 0 = 7)
21. Olaf Nikolai Hansen (4 + 0 = 4)
22. Tone Birkeland (3 + 0 = 3)

Høyre - 6 representanter:
1. Steinar Bergsland (279 + 72 = 537,25)
2. Gunnar Odd Hagen (36 + 4 = 226,25)
3. Per Lykke (109 + 31 = 140)
4. Karin Rø (44 + 9 = 53)
5. Bent Frode Bystrøm (34 + 5 = 39)
6. Berit Dora Stormoen (23 + 5 = 28)
Varaer til kommunestyret:
7. Johannes Alseth (23 + 3 =26)
8. Lill Iren Berg (20 +5 = 25)
9. Siw Hege Langeland (21 +2 = 23)
10. Per vLøitegaard (21 +2 = 23)
11. Espen Fåne (19 +2 = 21)
12. Mimmi-Kristin Skårberg (18 +1 = 19)
13: Arnfinn Helleberg (17 +1 = 18)
14. Kristen Spånem (12 + 1 = 13)
15. Olav Gunnar Midtgarden (8 +5 = 13)
Øvrige:
16. Grethe Vrålstad Hansen (10 + 2 = 12)
17. Knut Mogen Ørnes (12 + 0 = 12)
18. Joakim Barnevik (8 + 1 = 9)
19. Tarald Brautaset Hagen ( 7 + 0 = 7)
20. Anne Hjeljord Bergsland (6 + 0 = 6)
21. Nora Løitegaard (3 + 2 = 5)
22. Rubasingen Rubakonesan ( 3 +1 = 4)
23. Geir Arild Grumheden ( 3 + 1 = 4)
24. Arne Kristofer Adolfsen ( 3 + 0 = 3)
25. Per Edvin Ruud (3 + 0 = 3)
26. Irina Lykke (3 + 0 = 3)
27. Oddvar Haugen (2 + 0 = 2)
28. Tracy Kynn Murphy (0 + 0 = 0)
29. Odd Funderud (0 + 0 = 0)


Arbeiderpartiet - 6 representanter:
1. Kathrine Kvåle Haatvedt (146 + 30 = 355)
2. Trond Kjetil Jore (132 + 4 = 315)
3. Vidar Stang (75 + 9 = 84)
4. Bjørn Næset (50 + 21 = 71)
5. Anita Stang (51 + 6 = 57)
6. Jan Olaf Opsahl (35 + 10 = 45)
Varaer til kommunestyret:
7. Jan Andresen (36 + 7 = 43)
8. Hege Tverberg (29 + 9 = 38)
9. Elisabeth Barhellestøl (31 + 5 = 36)
10. Magne Jenbergsen (30 + 3 = 33)
11. Tom Mårtensson (25 + 5 = 30)
12. Odd Martin Landstad (22 + 2 = 24)
13. Kjersti Lindtvedt (18 + 4 = 22)
14. Vidgis Røsshammer 8 20 + 2 = 22)
15. Kine Olsen Aarnes ( 18 + 2 = 20)
Øvrige:
16. Torild Irene Kristiansen Bye (14 + 0 = 14)
17. Ragnhild Busnes ( 11 + 0 = 11)
18. Hossein Dadash Ghasemi ( 11 + 0 = 11)
19. Jonny Listaul (9 +1 = 10)
20. Morten engh (8 + 0 = 8)
21. Finn Andersson (6 + 0 = 6)
22. Berhane Haile Daina (6 + 0 = 6)
23. Øydis Kruse (5 + 0 = 5)
24. Tåve Køhn Andersson (2 + 1 = 3)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SV - 5 representanter:
 1. Jørn Langeland (184 + 63 = 385,5
2. Sanja Pasovic (116 + 32 = 286,5
3. Marianne Torgersen Skårdal (46 + 6 = 190,5
4. Trygve Lampe (13 +2 = 153,5)
5. Marianne Singsaas (47 + 3 = 50)
Varaer til kommunestyret:
6. Jenni Jasmin Kvaran (38 +2 = 40)
7. Åshild Langeland (24 + 1 = 25)
8. André Trondsen (23 + 1 = 24)
9. Mohamad Nabel Omr deeb (21 + 1 = 22)
10. Anne Helen Brekka Eide (16 + 4 = 20)
11. Anders Mossing (15 +3 = 18)
12. Steinar Alexander Miland (16 +2 = 18)
13. Jaimee Connie San Pedro (14 +3 = 17)
Øvrige:
14. Manca Mokorel (14 +2 = 16)
15. Robert Andresen Jenbergsen (12 +3 = 15)
16. Lena Engell Ødegården (13 +1 = 14)
17. Jane Elisabeth Leidal (11 +2 = 13)
18. Palma Marie Sebu (11 +2 = 13)
19. Berit Eide (10 + 2 = 12)
20. Christian Lauluten (9 +2 = 11)
21. Kjetil Høstrup Djuve (11 + 0 = 11)
22. Åse Bjørnsdatter Buberg (10 + 0 = 10)
23. Mahmoud Nabil Omar Dib (8 +2 = 10)
24. Helene Kittelsen (9 + 0 = 9)
25. Elzbieta Kowalska (8 + 1 = 9)
26. Aiah Adnaan Dyba (9 + 0 = 9)
27. Cathrine Antonsen Hines (7 + 0 = 7)
28. Hilde Anne Berg Rollag (5 + 0 = 5)
29. Leif Alberg (5 + 0 = 5)
30. Knut Olaus Løberg (2 + 1 = 3)
31. Magne Helgesen (2 + 0 = 2)


FrP - 1 representant:
1. Gjermund Ingofsland (20 + 4 = 52,75)
Varaer til kommunestyret:
2. John Koll Hansen (11 + 0 = 39,75)
3. Steinar Kleivan (8 + 1 = 9)
4. Anita Amalie Foss (8 + 0 = 8)
5. Unni Skårdal (5 + 3 = 8)
Øvrige:
6. Hans Tore Krosskei (7 + 0 = 7)
7. David Marumsrud Lande (4 +2 = 6)
8. Dag Einar Flatestøl (6 + 0 = 6)
9. Rosita Solli (0 + 0 = 0)


Venstre - Ingen representanter i kommunestyret
1. Marius Netten Skeie (28 +16 = 63,50)
2. Tor Helge vFlåto (9 + 2 = 11)
3. Thomas Notevik Torgersen (5 + 3 = 8)
4. Kristine Bols (6 +2 = 8)
5. Jan-Anders Dam-Nielsen (6 + 0 = 6)
6. Aslak Høgetveit (2 +1 = 3)
7. Imko Gerrits (2 + 0 = 2)

 

 








Publisert med Visto CMS News Edition   |   Nettverk levert av Transdata AS